numerologia

Numerologia

Człowiek od zarania dziejów starał się uporządkować świat wokół siebie. Wprowadził pojęcie czasu, podzielił go na pory roku, miesiące, tygodnie i dni. Każdy dzień określił liczbą. Porządek świata został nazwany. Liczby odzwierciedliły zasady, którymi ten porządek się kieruje. Od chwili przyjścia na świat mamy do czynienia ze światem materialnym, w którym liczby określają wszystko co nas otacza. Każdy z nas urodził się w określonym miejscu i pod wpływem określonej wibracji numerologicznej. Nawet jeżeli nie zdajemy sobie z tego sprawy ta wibracja oddziaływuje na nas przez całe życie. Jak cały Wszechświat również numerologia jest harmonią cech pozytywnych i negatywnych. Nie ma liczb gorszych i lepszych. Można mówić o ich bardziej lub mniej wykorzystanym potencjale. NUMEROLOGIA zagląda w zakamarki naszego wnętrza i wymaga chwili refleksji, zastanowienia i poszukania w sobie tych pokładów energetycznych, które pozwolą na lepsze poznanie własnych możliwości, ale również ograniczeń. Początków numerologii należałoby szukać już wtedy, gdy cyfry zaczęły odgrywać dużą rolę w życiu człowieka. Od czasów Pitagorasa, wielkiego greckiego filozofa i matematyka, ludzkość uczyniła ogromny krok w wielu dziedzinach związanych z liczbami, dokonała przełomu technologicznego, skonstruowała komputer i telefon komórkowy wciąż podążając naprzód. Człowiek zaspokoił wiele własnych potrzeb, drogą poznania dotarł prawie wszędzie dokąd zmierzał. Jednak jednego szlaku dotąd nie przetarł - szlaku do poznania samego siebie. Jest to jedna z bardziej krętych ścieżek. Kto zechce zagłębić się w arkana wiedzy numerologicznej być może znajdzie odpowiedź na część nurtujących go pytań o sens bytu swojego, swoich najbliższych, ludzi już znanych oraz tych, których dane mu będzie poznać bliżej.
tabela liczb
Opis dziewięciu liczb wibracji urodzenia


 JEDYNKA - Osoby urodzone pod wpływem wibracji tej liczby są odważne, niezależne i przebojowe.  Dwójka - Idealiści, romantycy i wrażliwcy. Taktowni, dobrzy, nieco niepewni własnej wartości.  Trójka - Nieposkromieni optymiści. Są pełni wdzięku i radości, cenią dobrą zabawę i kompanię. Lubią błyszczeć i zbierać oklaski.  Czwórka - W życiu szukają przede wszystkim stabilizacji. Są zdyscyplinowani i wytrwali, lubią planować, a ich projekty są zawsze dopracowane i realne  Piątka - Najbardziej żywiołowa spośród wszystkich wibracji. Ludzie spod piątki są bystrzy, zmienni i niecierpliwi, a ich najsilniejszą potrzebą jest niezależność.
 Szóstka - Szóstki to miłośnicy domowego ciepła. Serdeczni, otwarci, roztaczający wokół siebie atmosferę dobroci i spokoju.  Siódemka - Introwertycy, którzy zgłębiają świat poprzez ciągłe analizowanie wszystkiego, co jest w nich i wokół nich.  Ósemka - Ósemki dysponują niespożytą energią, dlatego przez życie idą niezrażone przeciwnościami, bez trudności regenerując siły.  Dziewiątka - Ludzie urodzeni pod wpływem tej wi bracji są inteligentni, energiczni i pełni inwencji.